Winiarnia Kalamos na Cyprze w okolicach Pafos

Winiarnia Kalamos

Witamy w winiarni Kalamos

Winiarnia Kalamos znajduje się 20 minut jazdy od miasta Pafos, w tradycyjnej wiosce winiarskiej Amargeti. Firma rodzinna, która rozpoczęła swoją podróż od plantatorów winorośli i producentów wina, by ostatecznie przerodzić się w firmę regionalną.
Nicos i jego dwaj synowie, Thanasis i Michael, produkują obecnie limitowane edycje wysokiej jakości wina i produktów winiarskich, dostarczane bezpośrednio do Twojego domu lub lokalu przez cały rok.
Winiarnia produkuje wysokiej jakości lokalne wina, takie jak czerwone i białe czy różowe, wytrawne, półwytrawne i słodkie. Ponadto likiery Commandaria i Zivania należą do wybranych produktów dostępnych w ofercie Kalamos.

Lista win i produktów w winiarni Kalamos


Nazwa produktu cena
Merlot (red dry) 750 ml 9eur
Mattaro (red dry) 750ml 5eur
Xinisteri (white dry) 750 ml 5eur
Xinisteri (white medium sweet) 750 ml 5eur
Demetra (rose dry) 750 ml 5eur
Demetra (rose mediumdry) 750 ml 5eur
Allios (white dry) 750 ml 10eur
Zivania White 1000 ml 45% 16eur
Zivania White 500 ml 45% 10eur
Zivania Oak Aged 500 ml 45% 8eur
Zivania Sweet Aromatic 500 ml 43% 12eur
Commandaria 500 ml 15% 18eur
Commndaria 750 ml 15% 25eur
Liquer Pomegrante 500 ml 20% Podi 10eur
Maratheytiko (red dry) 750 ml 13eur
Kalamos Oil (Bio) 250 ml 3eur
Kalamos Oil (Bio) 500 ml 5eurW czasach rzymskiego panowania Patos było stolicą wyspy. Uważa się, że w okolicach miasta urodziła się grecka bogini miłości i piękna Afrodyta. Starożytny Pafos było znane w całym antycznym świecie właśnie jako główne centrum kultu tej bogini. Kurort dzieli się na dwie części Górny Pafos (Pano Pafos) i Nowy Pafos (Nea Pafos).Mówi się, że pierwszy został założony przez jednego z bohaterów wojny trojańskiej. W IV w. n.e. władze miasta podjęły decyzję o przeniesieniu miasta bliżej morza - tak powstał Nowy Pafos. Starsza część miasta funkcjonowała od tamtej pory tylko jako centrum kultowe bogini Afrodyty.

Warte zwiedzenia w regionie Pafos
Skała Afrodyty
Wrak statku Endrio Wreck III
Sea Caves

Zachody słońca w Pafos


Pafos położone jest na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru i charakteryzuje się jednymi z najpiękniejszych zachodów słońca. To dlatego jest ulubionym miasteczkiem fotografów i romantyków. Jakże jest przyjemnie spędzić czas na plaży Lighthouse i podziwiać ten przepiękny widok.
Polecamy także świetny bar, z którego rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na zachód słońca: Paradise Cove Bar (QC94+2GG)
Taki uroczy mały bar nad samym brzegiem z kawą i napojami. Idealny, aby zatrzymać się, aby podziwiać widoki na zachód słońca lub delektować się orzeźwieniem, biegając lub spacerując nadmorskim chodnikiem.
To fantastyczne miejsce do oglądania zachodu słońca. 👌
Bar serwuje fantastyczny sok pomarańczowy i gorąco polecane kawy mrożone, a także duży wybór drinków i koktajli. Piwo tutaj smakuje lepiej.
Rozkoszujmy się wspaniałym widokiem, szumem fal morskich i znakomitą scenerią.